Huzurevi whatsapp

Huzurevinde Günlük Bakım İstanbul 

Huzurevinde günlük yaşlı bakımı yapılırken yaşlılar öz bakımlarını yapabilen fakat desteğe ihtiyaç duyan, öz bakımını yapamayan ya da yatağa bağımlı yaşlılar olarak sınıflandırılabilir.

Yatalak hastalar için yatalak hasta bakımı hizmetlerimizi düzenli olarak sunmaktayız. Desteğe ihtiyaç duyan misafirlerimiz için düzenli olarak yapılan öz bakımlar dışında talebe ya da ihtiyaca göre bakımlar da yapmaktayız.

Tatlı Hayat Huzurevinde Günlük Yaşlı Bakımı Nasıl Yapılır? İstanbul

İstanbul Tatlı Hayat Huzurevi Bakımevi olarak günlük yaşlı bakımı için:

Yaşlının vücut temizliğine dikkat etmekteyiz. Bireyin hem hastalıklardan korunması hem güzel kokması için vücut temizliği çok önemlidir. Desteğe ihtiyaç duyan hastalarımızın her hafta düzenli şekilde belli günlerde banyo yapmasına yardımcı olmaktayız.

Hasta yatalak ise yapılacak vücut temizlikleri daha farklı ve detaylı olduğundan bunun için Yatalak hasta bakımı sayfamızı okumanızı tavsiye ederiz.

Misafirlerimizin beden sağlığı ve mis gibi kokmasını desteklemek için kıyafet ve yatak temizliğine de özen göstermekteyiz.

Yaşlının ağız ve diş sağlığının iyi olması onun genel sağlık durumunu da etkilediği için bu konuya da özen göstermekteyiz. Yaşlının düzenli olarak dişlerini fırçalamasını destek olmaktayız.

El ve ayak bakımı için tırnakların düzenli kesilmesi çok önemlidir. Uzun tırnaklar içinde mikrop barındırabilir ve yaşlının hastalanmasına neden olabilir. İstanbul Tatlı Hayat Bakımevi olarak yaşlılarımızın hasta olmamaları için el ayak tırnaklarını düzenli olarak kesmekteyiz. Ayrıca hastalıkların temiz olmayan ellerden bulaşma ihtimali yüksek olduğu için misafirlerimizin el hijyenine de özen göstermekteyiz.

Cilt kuruluğu yaşlılıkta sık karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle yaşlıların ciltlerini de nemlendirmek için çeşitli bakım kremleri kullanmaktayız.

Yaşlılıkta ya da hastalıkta dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta da vücut direncini arttırmak için düzenli sağlıklı ve doğru beslenmedir. Bunun için her misafirimiz için özel olarak planlama yaparak İstanbul Tatlı hayat huzurevi yemeklerimizle hizmet vermekteyiz.