• (0216) 377 44 33
  • (0532) 577 06 43
  • info@tatlihayatbakimevi.com
Huzurevi whatsapp

Tek Kişilik Odalı Huzurevinin Avantajları - İstanbul

Tek kişilik odada kalmak bireye mahremiyeti olan özel alan hissi verir, daha rahat ve konforlu bir yaşam alanı sunar.

Tek Kişilik Odalı Huzurevi ve Bakımevi Avantajları Nelerdir?

Her konuğumuzun ne kadar özel olduğunun bilinciyle ona evindeki huzuru kurumumuzda sunmayı hedefliyoruz. Huzurevi ve bakımevimizin sakinlerinin mutluluğunu, konforunu, aitlik hissini arttıracak tek kişilik odalarımızda kalmalarının pek çok avantajı vardır. İşte Özel Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi’mizde tek kişilik odada kalmanın avantajları: İstanbul Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi olarak konuklarımızın kendilerini daha iyi hissetmesi için odalarımızı yeniledik. Yenilenen konforlu odalarımızla konuklarımızın evlerinin rahatlığı yaşamasını amaçladık. Huzurevimizdeki odalarımızın görsellerini buradan inceleyebilirsiniz. Sevdikleriniz rahat edip huzur bulmak için tek kişilik odalı huzurevimizde kalabilir, arkadaşlık edinip hayatı paylaşmak için iki kişilik, üç kişilik odalardan birini de tercih edebilir.

Tek Kişiliklik Odalı iyi huzurevi istanbul iyi huzurevi istanbul

  1. Özel Alan: Tek kişilik odalı huzurevimizde konuklarımız özel alanlara sahip olur. Bireyin yalnız kendisine ait odasının olması onda kişisel alan ve özgürlük hissini artırır. Konuğumuz istediği zaman odasında sakinlik içinde dinlenerek zaman geçirebilir.
  2. Daha Fazla Mahremiyet: Tek kişilik odalı huzurevimizde tek kişilik odalarda kalan konuklarımızın kişisel mahremiyeti daha iyi korunur. Özellikle öz bakımını gerçekleştiremeyen ya da bunu yaparken desteğe ihtiyaç duyan bireylerde bu mahremiyetin korunması önemlidir.
  3. Hijyen ve Temizlik: Tek kişilik odalı huzurevimizde konuklarımız kendilerine ait olan bu alanın hijyenik olmasını ve odasının temiz kalmasını daha kolay sağlarlar. Elbette Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi olarak her konuğumuzun odası, yatağı, banyosu düzenli olarak temizlenmektedir ancak tek kişinin kullandığı bir oda ile birden çok kişinin kullandığı bir odadaki kirlenme oranı ve hızı elbette ki aynı değildir.
  4. Daha İyi Dinlenme: Tek kişilik odada konaklayan yaşlımız gürültü ve diğer huzurevi sakinlerinin etkileşimleri ile ortaya çıkan sesten daha az etkilenir. Tek kişilik odalı huzurevi konuğuna sessiz, kendisine ait odasında iyi bir uyku kalitesi sunar.
  5. Kişisel Dekorasyon: Tek kişilik odada kalan yaşlı kendini evinde hissedeceği şekilde dekorasyonlar yapar. Kendi zevki ve tercihleri ile rahat içinde yaşamını sürdürür.
  6. Zorunlu etkileşimde bulunmama: Bazı bireyler çok sosyalken bazıları daha çok kendi kendine vakit geçirmekten hoşlanır. Kendi kendine kalmayı seven bir bireyi sürekli başkaları ile etkileşimde olmak zorunda bırakacak şekilde 2-3 kişilik odalarda kalmaya zorlamak pek de hoş değildir. İstanbul tek kişilik odalı huzurevimizde kalan konuğumuz odasında sessizlik içinde kendi ile kalırken kapısını açtığı anda yaşıtları pek çok birey ile sosyalleşme imkanı bulur. Tek kişilik odada kalmak bireyin sosyal etkileşimlerinin kendi kontrolü altında olmasını sağlar.
  7. Daha Az Çatışma: Ortak kullanım alanlarında yaşarken zevkler, beklentiler ve ihtiyaçlar farklı olduğu için kişilikler arasında gerginlik yaşanabilir. Her bireyin ömrü boyunca edindiği alışkanlıkları birbirinden farklıdır. Bu alışkanlıklardan vazgeçmek de hiç kolay değildir. Sırf bu nedenle sosyal ilişkileri bozacak, tartışmaya neden olacak durumlar yaşamamak için tek kişilik odalar daha huzur vericidir.
  8. Kendi Alanın Olması: Tek kişilik oda bireyin kendi özel alanı olduğu için, başkalarının onun kişisel alanını ihlal etme riski, kişisel eşyalarına dokunma ya da eşyalarının yerini değiştirme ihtimali en aza iner.

Konuklarımız açısından pek çok avantajı olan tek kişilik odalı ya da iki üç kişilik odalarımızla uzun yıllardır sizlere hizmetler sunmaktayız. İstanbul Tek Kişilik Odalı Özel Tatlı Hayat Huzurevi ve Bakımevi olarak konuklarımızın günlerini huzurlu, mutlu, aktif, sosyal geçirmeleri için emek harcıyoruz. Konuklarımıza özel alanları olan, bireysel zevklerine, hobilerine uygun yaşamalarını sağlayan bir ortam oluşturmak için özveri ile çalışıyoruz. Tek kişilik odalarımızı, 2-3 kişilik Odalarımızı görmek için tıklayın.